BLOK BIUROKREACYJNY

Czym jest blok biurokreacyjny?

 

W Bloku Biurokreacyjnym uczestnik ma poznać wszystko, co tylko da się mu przedstawić o modelach prowadzenia działalności gospodarczych (działalność jednoosobowa, spółka itp.) i do czego się one nadają oraz jakie są konsekwencje wyborów prowadzenia danych rodzajów działalności, a także jak założyć oparte na nich firmy.

Dowie się o formach opodatkowania oraz ich konsekwencjach, gdyż brak jasnych informacji w Internecie, brak szkoleń, a nawet brak jednoznacznych orzeczeń w Urzędach Skarbowych i u podmiotów zajmujących się księgowością są porażającymi błędami całego systemu, w którym z rzeczy tak podstawowej dla każdego przyszłego przedsiębiorcy robi się ścisłą tajemnicę lub labirynt dezinformacyjny.

Ta część szkolenia, choć dotyczy kwestii bardzo skomplikowanych, jest czytelna, łatwa w odbiorze i dostosowana do poziomu uczestników, którzy potencjalnie nic o kwestiach podatkowych nie wiedzą. Duża ilość pełnych przykładów modeli funkcjonowania różnych działalności z pewnością pomoże zrozumieć i zaprojektować przyszłość własnego przedsięwzięcia.

W Bloku Biurokreacyjnym także następuje nauka brania pod uwagę przewidywalnych i nieprzewidywalnych kosztów. Często te pierwsze, o których doświadczone osoby wiedzą, stają się dla przeciętnego początkującego przedsiębiorcy tymi drugimi, co pokazuje wpływ braku wyobraźni oraz doświadczenia na klęskę większości powstających firm.

Przeczytaj ogólne informacje o Kursie Praktycznej Nauki Biznesu >>