Ćwiczenia MindBreaker Present Tenses

Angielski dla dorosłych – Częstochowa

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak ważne są podstawy nauki języka obcego? To przecież w nich kryją się słowa, konstrukcje, ale – co ważniejsze – sposób rozumowania w obcym języku wykorzystywany na co dzień w komunikacji.
Dzięki nauce tego sposobu myślenia – obcymi dla nas kryteriami opisywania świata i naszych potrzeb – nie próbujemy wszystkiego tłumaczyć sobie na nasz język i nie buntujemy się (często podświadomie) na obcość mowy innego kraju. Tłumaczenie bardzo przeszkadza w swobodnym mówieniu i prowadzi do tworzenia wypowiedzi niezdarnych lub oznaczających coś innego niż chciałby mówiący.
To jedna z kilku poważnych barier, jakie nie pozwalają na szybką i skuteczną naukę języka angielskiego, a którą już w dwie godziny lekcyjne można zrozumieć i pokonać!

Odbywa się to za pomocą jedynego w swoim rodzaju, innowacyjnego ćwiczenia MindBreaker Present Tenses,opracowanego przez nas na bazie naszych wieloletnich doświadczeń w nauczaniu metodami bezpośrednimi.

Uwaga! Ćwiczenie MindBreaker – choć mowa tu o podstawach języka – przeznaczone jest właśnie dla bardziej zaawansowanych osób. Więcej informacji poniżej.

Jak to działa?

Najpierw należy zrozumieć z czym olbrzymia większość osób przychodzących do nas na kursy ma problem: bez względu na poziom, chcą się nauczyć mówić po angielsku. Często czują się nieswojo i śmiesznie, gdy chcą powiedzieć coś w obcym języku, ale też panicznie szukają w głowie dawno wyuczonych regułek, co w mówieniu do innego człowieka nie pomaga. Przekładają sobie na polski nie tylko słowa, ale całe konstrukcje, a więc i czasy, które często przełożenia na polski sposób rozumowania nie mają. Co nie znaczy, że nie da się nauczyć myśleć i operować nimi instynktownie! Tego właśnie m. in. nauczamy.
To ważne, bo im bardziej prosta jest dana zasada, tym częściej wykorzystywana, a w wypadku dwóch czasów teraźniejszych – różni się od jakiegokolwiek polskiego modelu postrzegania i opisywania rzeczywistości. Teorię można wyłożyć w… 10 sekund. Dlatego poświęca się na takie „nie przynoszące zysków” czasy najmniej w tradycyjnej nauce.

Wykorzystanie tej wiedzy w ułamkach sekund podczas rozmowy to już zupełnie inna sprawa. Brak wytrenowania nowych ścieżek rozumowania prowadzi do błędów w komunikacji, pogłębiania się stresu i obawy przed powiedzeniem czegokolwiek. Dodatkowo: im wyższy teoretyczny poziom znajomości angielskiego, tym silniejsze poczucie odpowiedzialności za to, co i jak się powie. Wrażenie, że coś się pominęło w nauce staje się bardzo dokuczliwe i niezrozumiałe – tym bardziej im dłużej ktoś się uczył. Wszystko to m. in. prowadzi do blokady.

Jak wygląda ćwiczenie MindBreaker Present Tenses?

Podczas treningu uczestnik odpowiada całymi zdaniami – jak w nauce metodą bezpośrednią – na zadawane pytania. Wyrabia refleks i uczy się wyłapywać sens wypowiedzi już od początku, a nie dopiero pod koniec (co prowadzi do wielu nieporozumień). Dość szybko zauważa, jak bardzo inne rzeczy powiedziałby za pomocą jednej i drugiej konstrukcji. Ta wiedza wypływa z jego własnego doświadczenia, którego nabywaniem ściśle cały czas sterujemy.
Wiedza wynikająca bezpośrednio z doświadczenia samego ucznia natychmiastowo przechodzi do pamięci trwałej.Uczestnik rozumie zasadę, do której sam przecież doszedł pod naszym okiem, więc nie chce się jej sprzeciwiać, a wręcz uznaje ją za jedyną słuszną i bardzo oczywistą. Używa jej instynktownie, bo “na własnej skórze” mógł się przekonać, jak dany mechanizm działa i co się stanie, jeśli – w kontrolowanych warunkach treningu – poza te ramy na kilka możliwych sposobów wykroczy.

Przy okazji ćwiczymy mówienie całymi zdaniami oraz słuchanie rozmówcy mówiącego z naturalną prędkością. Uczymy się także jak podświadomie nie gubić pewnych niewygodnych dźwięków w poszczególnych wyrazach (poważny problem większości Polaków mówiących po angielsku, a którzy nie zdają sobie z niego nawet sprawy). Spostrzegamy, że problemy nie leżały w trudności tego języka, ale w jego obcych dla nas schematach, które dość łatwo i szybko można przejąć, gdy się je odpowiednio trenuje.

Kto może przejść ćwiczenie MindBreaker Present Tenses i jak się zapisać?

Ćwiczenie MindBreaker Present Tenses odbywa się wyłącznie indywidualnie (uczestniczyć może w nim tylko jedna osoba jednocześnie) i wymaga odpowiedniego poziomu znajomości języka. W celu jego precyzyjnego określenia, które odbywa się za darmo, prosimy o zgłoszenie się poprzez formularz kontaktowy na stronie Kontakt. Odpiszemy, kierując do odpowiedniego testu online i przekazując wszelkie szczegóły dot. ustalania terminów.
Osoby, które nie znają języka angielskiego w ogóle lub przypuszczają, że znają go na zbyt słabym poziomie, zapraszamy na kurs prowadzony metodą bezpośrednią Direct Method for English na poziomach A1 lub A2. Ćwiczenie MindBreaker Present Tenses nie jest wówczas konieczne, gdyż nauczamy języka angielskiego, jednocześnie trenując te same mechanizmy, jakie są w tym ćwiczeniu. Różnica jest taka, że to pełnoprawny kurs prowadzony metodą Direct Method for English, na którym uczysz się języka od podstaw mówiąc. Możliwość zapisu na taki kurs znajduje się TUTAJ. Zapraszamy!

Należy pamiętać, że wiedza i ogólne rozumienie zasad użytkowania czegoś w obcym języku to nie to samo, co realna umiejętność posługiwania się nim. Dopiero z doświadczenia rodzi się faktyczne rozumienie zasad, gdyż użytkownik sam dostrzega logikę i przydatność danej konstrukcji. Dlatego ćwiczenie MindBreaker Present Tenses polecamy bezwzględnie każdemu od ok. połowy poziomu A2 (Book 3 w Direct Method for English) – a więc także osobom, które swoją wiedzę wyniosły z kursów teoretycznych na poziomach B1, B2, C1 i nawet C2. Wiele podczas tego ćwiczenia może Was zaskoczyć, bo takiego podejścia do rozumowania po angielsku na pewno jeszcze nie spotkaliście!

Ile kosztuje i kiedy odbywa się ćwiczenie MindBreaker Present Tenses?

Koszt spotkania to 300 zł brutto (kursy językowe ustawowo zwolnione są z VAT). Spotkanie trwa 100 min. (2 godz. lekcyjne). Terminy ustalamy indywidualnie względem możliwości w grafiku Szkoły – wszelkie szczegóły dot. zapisu na MindBreaker Present Tenses wysyłamy w wiadomości zwrotnej, po przesłaniu do nas zgłoszenia.
Ćwiczenie odbywa się w naszej Szkole – al. Najświętszej Maryi Panny 32, lok. 9 w Częstochowie. Możemy także ustalić zajęcia na dojazd do Klienta – zależnie od odległości i naszych możliwości względem grafiku innych zajęć. Obecnie, biorąc pod uwagę ilość odbywających się po sobie lekcji, sugerujemy nastawienie się na wizytę w naszej Szkole.
Masz pytania lub chcesz skonsultować swoje potrzeby w stosunku do naszej Oferty? Zapraszamy do kontaktu!