Zasady organizacji kursów

Zajęcia grupowe

Język angielski Częstochowa

Zajęcia grupowe odbywają się zazwyczaj w poniedziałki i środy lub wtorki i czwartki w godz. 17.00-18.50 oraz 19.00-20.50. Możemy stworzyć inny harmonogram (np. poniedziałki i piątki, kursy weekendowe), ale terminy tu prezentowane są po prostu najczęściej wybierane przez Klientów podczas zapisu.
Grupy komfortowe, łączące ze sobą optymalną szybkość nauki i cenę, liczą od 4 do 7 osób. Grupy większe, jak grupa 8-12 osób, nie są zwykle wybierane przez Klientów – ze względu na mniejszy komfort i szybkość nauki, choć można w nich nauczać przy minimalnej dopuszczalnej efektywności. Możemy stworzyć takie grupy, ale obecnie wyłącznie na zamówienie i w odpowiednim do tego miejscu zapewnionym przez Zamawiającego. Mniejsze grupy niż przedział 4-7 osób traktujemy jak indywidualnie zamawiane kursy, więc zapraszamy do kontaktu!

Zapisując się na kurs indywidualny lub firmowy, podajesz nam dni i godziny, kiedy możesz się uczyć, a my sprawdzamy dostępność miejsca w grafiku i ustalamy szczegóły. W wypadku grup, kontaktujemy się z Tobą i ustalamy na podstawie Twojego poziomu, czy możesz dołączyć do istniejącej grupy – zależnie od tego, czy pasują Ci terminy, czy czekasz na utworzenie się nowego kursu.

Ważne: podczas kontaktowania się z nami, gdy tworzymy już dany kurs dla Ciebie, podaj nam jak najszerszy zakres możliwości uczęszczania, gdyż wtedy łatwiej będzie przypisać Cię do grupy na odpowiednim poziomie i szybciej zaczniesz kurs. Im więcej podasz ograniczeń, tym trudniej nam będzie wszystko dopasować, a sam kurs może też nie dojść dla Ciebie do skutku. Obecnie, ze względu na komfort i znacznie większą szybkość nauki, większość Klientów od lat wybiera grupę 4-7 osób, więc należy nastawić się na taką właśnie możliwość.

Na kursie grupowym spotkania odbywają się w ustalonych grupach, a więc tylko w niektórych przypadkach istnieje możliwość przepisania się na inny termin do równoległej grupy – czyli tylko, jeśli taka grupa istnieje i jest w niej akurat miejsce. To ważne: w przeciwieństwie do metod tradycyjnych opartych na wykładach i kartkówkach nie tworzymy grup na trzech poziomach zaawansowania, jak: początkujący, średnio-zaawansowany, zaawansowany, gdyż to nie jest możliwe w metodzie, w której nauka odbywa się poprzez mówienie. Posługujemy się bardzo dokładnie dostosowanymi podręcznikami, które podzielone są razem aż na 18 części (każdy podręcznik ma dwie) i dlatego przypisanie do jednej grupy zależne jest od jej i Twojego aktualnego poziomu znajomości języka. Dzięki temu masz pewność, że kurs będzie odbywał się dokładnie na Twoim poziomie!

Możesz odrobić zajęcia, na które nie możesz przyjść, jeśli powiadomisz nas o tym wcześniej mailem lub sms-em, a my mamy dla Ciebie miejsce w grupie na odpowiednim poziomie. Szczegółowe zasady na ten temat znajdziesz w Regulaminie Szkoły, który otrzymasz do zapoznania się wraz z Umową zakupu kursu. Dokumenty te otrzymujesz, by zapoznać się z nimi spokojnie w domu – niczego nie podpisujesz “przy biurku”, bo traktujemy Cię poważnie jako naszego przyszłego Ucznia.

Kursy grupowe sprzedajemy zestawami – od momentu, gdy Uczeń ma rozpocząć naukę do końca danego danego etapu, który trwa tyle, ile zostało wyliczone jako sensowne minimum do uzyskania widocznego progresu.
Płatności zwykle uiszcza się miesięcznie. Nic nie stoi na przeszkodzie w spłacie kursu w większej części lub całości, jeśli tak jest wygodniej. My jednak tego nie wymagamy. Możemy nawet rozpisać płatności na większą ilość rat w celu obniżenia ich poszczególnych kwot, jeśli jest to możliwe. Np.: uczysz się od połowy listopada do sierpnia (10 miesięcy), ale chcesz płacić mniej i nie przewidujesz kontynuacji po tym czasie. Wówczas rozpisujemy płatności na 12 rat. Dzięki temu płacisz mniej każdego miesiąca, ale jeszcze 2 miesiące po zakończeniu danego kursu – we wrześniu i październiku, bez dodatkowych odsetek.
W powyższym przykładzie napisaliśmy “10 rat”, choć Uczeń zaczyna kurs w połowie listopada. Nie znaczy to, że płaci za cały listopad. Płaci zawsze za taką ilość godzin, jaka jest od momentu rozpoczęcia kursu do jego zakończenia, a my po prostu dzielimy to – w miarę możliwości – na równe ilości miesięcy uczęszczania. Stąd pierwsza płatność może być już w listopadzie, gdyż płatności uiszcza się z góry na dany miesiąc, jako że kurs w ogóle powinien być opłacony z góry.

Zajęcia indywidualne

Angielski dla dorosłych Częstochowa

Zajęcia indywidualne odbywają się zwykle w godzinach 9:00-10:40, 11:00-12:40, 13:00-14:40, 15:00-16:40. Po godzinie 17:00 nasz grafik zarezerwowany jest dla zajęć grupowych, ale jeśli mamy wolne miejsca, możemy ustalić w nich zajęcia indywidualne, ale tylko do czasu aż nie wyczerpią się środki potrzebne do prowadzenia zajęć w grupach, a więc sale i lektorzy.
Zajęcia indywidualne to także zajęcia dla firm, w których możemy świadczyć usługi prowadzenia kursów na dojazd, o ile tylko mamy wolne zasoby, a Siedziba Klienta nie znajduje się w miejscu zbyt odległym od naszej Szkoły.
Zasady nauczania metodami bezpośrednimi są takie same dla wszystkich rodzajów uczniów: skutecznym minimum są dwie lekcje w tygodniu po dwie godziny lekcyjne każda (czyli 100 min. na jedno spotkanie).
Główną zaletą zajęć indywidualnych jest skupienie się wyłącznie na tym, co dla danego Klienta jest najważniejsze, by osiągnąć jak najlepsze wyniki w jak najkrótszym czasie. Stąd też, jeśli tylko miejsce w grafiku jest dostępne, można uczyć się z większą częstotliwością lub przekładać zajęcia, których nie można odbyć.

Lekcje specjalne, przygotowywane na prośbę Klienta, także są możliwe – zwykle dotyczą one materiału spoza programu nauczania metody bezpośredniej, którą prowadzone są standardowe zajęcia. Może to oznaczać dodatkowy nakład pracy po stronie szkoły, a więc i osobną wycenę. Takie przypadki omawiane są indywidualnie z Klientem w razie potrzeby.