Zasady organizacji kursów

Zajęcia grupowe

Język angielski Częstochowa

Zajęcia grupowe odbywają się zazwyczaj w poniedziałki i środy lub wtorki i czwartki w godz. 17.00-18.50 oraz 19.00-20.50. Możemy stworzyć inny harmonogram (np. poniedziałki i piątki, kursy weekendowe), ale terminy tu prezentowane są po prostu najczęściej wybierane przez Klientów podczas zapisu.
Grupy łączące ze sobą optymalną szybkość nauki i cenę liczą 7 osób. Grupy większe nie są zwykle wybierane przez Klientów – ze względu na mniejszy komfort i szybkość nauki, choć można w nich nauczać przy minimalnej dopuszczalnej efektywności do 12-stu osób. Możemy stworzyć takie grupy, ale obecnie wyłącznie na zamówienie i w odpowiednim do tego miejscu zapewnionym przez Zamawiającego. Mniejsze grupy niż przedział 7 osób traktujemy jak indywidualnie zamawiane kursy, więc zapraszamy do kontaktu!

Zapisując się na kurs indywidualny lub firmowy, podajesz nam dni i godziny, kiedy możesz się uczyć, a my sprawdzamy dostępność miejsca w grafiku i ustalamy szczegóły. W wypadku grup, kontaktujemy się z Tobą i ustalamy na podstawie Twojego poziomu, czy możesz dołączyć do istniejącej grupy – zależnie od tego, czy pasują Ci terminy, czy czekasz na utworzenie się nowego kursu.

Ważne: podczas kontaktowania się z nami, gdy tworzymy już dany kurs dla Ciebie, podaj nam jak najszerszy zakres możliwości uczęszczania, gdyż wtedy łatwiej będzie przypisać Cię do grupy na odpowiednim poziomie i szybciej zaczniesz kurs. Nasz grafik jest zwykle przeciążony i nie miewamy wielu możliwości wyboru. Im więcej podasz ograniczeń, tym trudniej nam będzie wszystko dopasować, a sam kurs może też nie dojść dla Ciebie do skutku.

Na kursie grupowym spotkania odbywają się w ustalonych grupach, a więc tylko w niektórych przypadkach istnieje możliwość przepisania się na inny termin do równoległej grupy – czyli tylko, jeśli taka grupa istnieje i jest w niej akurat miejsce. To ważne: w przeciwieństwie do metod tradycyjnych opartych na wykładach i kartkówkach nie tworzymy grup na trzech poziomach zaawansowania, jak: początkujący, średnio-zaawansowany, zaawansowany, gdyż to nie jest możliwe w metodzie, w której nauka odbywa się poprzez mówienie. Posługujemy się bardzo dokładnie dostosowanymi podręcznikami, które podzielone są razem aż na 20 części (każdy podręcznik ma dwie) i dlatego przypisanie do jednej grupy zależne jest od jej i Twojego aktualnego poziomu znajomości języka. Dzięki temu masz pewność, że kurs będzie odbywał się dokładnie na Twoim poziomie!

Możesz odrobić zajęcia, na które nie możesz przyjść, jeśli powiadomisz nas o tym wcześniej sms-em, a my będziemy mieli dla Ciebie miejsce w grupie na odpowiednim poziomie. Szczegółowe zasady na ten temat znajdziesz w Regulaminie Szkoły, który otrzymasz do zapoznania się wraz z Umową zakupu kursu. Dokumenty te otrzymujesz, by zapoznać się z nimi spokojnie w domu – niczego nie podpisujesz “na kolanie”, bo traktujemy Cię poważnie jako naszego przyszłego Ucznia.

Kursy grupowe sprzedajemy zestawami – od momentu, gdy Klient ma rozpocząć naukę do końca danego etapu, który trwa tyle, ile zostało wyliczone jako sensowne minimum do uzyskania widocznego progresu. O wszystkim dany Klient jest informowany na etapie po przesłaniu do nas zgłoszenia (jeśli od razu coś dla niego mamy) lub gdy tworzymy nowy kurs (zakładając, że dany Klient zarezerwował sobie miejsce w kolejce oczekujących – wszelkie szczegóły oraz jak zarezerwować miejsce dostaje mailem zwrotnym po wysłaniu swojego zgłoszenia).
Płatności zwykle uiszcza się albo w całości z góry, albo miesięcznie. Klient płaci zawsze za taką ilość godzin, jaka jest dla niego od momentu rozpoczęcia kursu do jego zakończenia, a my – w wypadku rat miesięcznych – po prostu dzielimy to na równe ilości miesięcy uczęszczania. Stąd pierwsza płatność może być np. w połowie danego miesiąca (skoro tak Klient zaczął kurs), gdyż płatności uiszcza się z góry na dany miesiąc, jako że kurs ogólnie powinien być opłacony z góry. Każda rata zwykle jest taka sama. Nie oznacza to, że Klient płaci za cały miesiąc, choć zaczął kurs od jego połowy. Po prostu wyliczamy dla niego ilość godzin i dzielimy na tyle miesięcy, ile ma uczęszczać.

Zajęcia indywidualne

Angielski dla dorosłych Częstochowa

Zajęcia indywidualne odbywają się zwykle w godzinach 9:00-10:40, 11:00-12:40, 13:00-14:40, 15:00-16:40. Po godzinie 17:00 nasz grafik zarezerwowany jest dla zajęć grupowych, ale jeśli mamy wolne miejsca, możemy ustalić w nich zajęcia indywidualne, jednak tylko do czasu aż nie wyczerpią się środki potrzebne do prowadzenia zajęć w grupach, a więc sale i lektorzy.
Zajęcia indywidualne (i grupowe) to także zajęcia dla firm, w których możemy świadczyć usługi prowadzenia kursów na dojazd, o ile tylko mamy wolne zasoby, a Siedziba Klienta nie znajduje się w miejscu zbyt odległym od naszej Szkoły oraz zajęć tych odbywa się po sobie tyle, że opłaca się nam zablokować dla nich lektora. Jeśli, przykładowo, zajęcia w jakiejś firmie (indywidualne lub grupowe) są o 11.00, a my musimy tam dojechać 30km, to nie możemy już wziąć zajęć o 9,00 i 13.00, więc nie ma to dla nas sensu. Ale jeśli Klient Biznesowy  ma do przeprowadzenia więcej zajęć pod rząd, to zaczynamy negocjacje.
Zasady nauczania metodami bezpośrednimi są takie same dla wszystkich rodzajów uczniów: skutecznym minimum są dwie lekcje w tygodniu po dwie godziny lekcyjne każda (czyli 100 min. na jedno spotkanie).
Główną zaletą zajęć indywidualnych jest skupienie się wyłącznie na tym, co dla danego Klienta jest najważniejsze, by osiągnąć jak najlepsze wyniki w jak najkrótszym czasie. Stąd też, jeśli tylko miejsce w grafiku jest dostępne, można uczyć się z większą częstotliwością lub przekładać zajęcia, których nie można odbyć. Jednakże ważnym założeniem jest, że 3/4 założonej ilości spotkań na dany miesiąc musi się odbyć, by trening był skuteczny, a Klient zachował miejsce w grafiku. Nie organizujemy szkoleń raz w tygodniu lub po jednej godzinie na spotkanie, bo to nie jest skuteczny trening językowy i nie mamy nawet takich opcji rezerwacji grafiku.

Zajęcia specjalne, przygotowywane na prośbę Klienta, także są możliwe – zwykle dotyczą one materiału spoza programu nauczania metody bezpośredniej, którą prowadzone są standardowe zajęcia. Może to oznaczać dodatkowy nakład pracy po stronie szkoły, a więc i osobną wycenę. Takie przypadki omawiane są indywidualnie z Klientem w razie potrzeby.