Kto prowadzi szkolenia DISC w Częstochowie?

Marcin Tarkowski – od 2004 roku lektor metod bezpośrednich (Callan, Direct Method for English) i coach specjalizujący się w komunikacji nastawionej na jednoznaczny, skuteczny przekaz, niwelowanie konfliktów i polepszanie warunków współpracy w biznesie oraz życiu prywatnym. Fascynat skutecznych metod nauczania poprzez doświadczenie i praktykę.

“Każdego dnia udowadniamy naszym Klientom, że nie ma czegoś takiego, jak brak talentów do mówienia w obcym języku. Są natomiast typy osobowości, które wymagają odpowiedniego dla nich sposobu komunikacji. Żaden z nich nie jest gorszy od pozostałych, ale po prostu ma inne przeznaczenie. Można natomiast nimi sterować, by lepiej przyswajać informacje i skuteczniej dogadywać się z ludźmi – bez względu na język.”

Współorganizator i prelegent serii konferencji ALEJE.IT oraz trener podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości AiP w Częstochowie.

Od 2013 roku ma na koncie wprowadzenie kilku metod szybkiego uczenia się rozumowania w obcym języku, których wspólna nazwa to MindBreaker. Metoda bezpośrednia pozwala na szybką i efektywną naukę języka obcego poprzez jego używanie, natomiast ćwiczenia MindBreaker pozwalają na błyskawiczne podjęcie bezpośredniego myślenia i mówienia po angielsku już w ciągu kilku godzin.

Podobnie w należącym do niego Centrum Szkoleń DirectMe i przynależnej mu marce Tarkowski.edu.pl naucza się prowadzenia prezentacji biznesowych i przygotowuje na rozmowy kwalifikacyjne po polsku i angielsku – bez nauczania pamięciowego, ale z wykorzystaniem naturalnych predyspozycji kursantów.

“Chcemy, żeby osoba coś prezentująca – czy to produkt, czy siebie, czy swoją firmę – była ‘interaktywna’. Wyuczenie tekstu wystąpienia na pamięć bardzo stresuje. Każda pomyłka może być zgubna, a pytanie od słuchaczy wytrąca skutecznie z ustalonego scenariusza. Nauczamy jak mówić swobodnie, w naturalny i łatwy dla danej osoby sposób tak, aby jakiekolwiek przerwy w wyniku nieprzewidzianego zdarzenia, jak pytanie z sali, nie spowodowały zamieszania, a nawet pomagały w utrzymywaniu uwagi słuchaczy.”

Obecnie Centrum Szkoleń DirectMe rozwija współpracę z trenerami różnych dziedzin, by ustawicznie poszerzać swoją ofertę szkoleniową zgodnie z dewizą nauczania przy jak największym udziale ćwiczenia tego, co niezbędne i przydatne w obecnym czasie.